Вівторок, 07.05.2024, 01:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Всі статті | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Методичні статті [7]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Путильський Районний ввіділ освіти
Селятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Сайт вчителя Рогозняк Валентини Танасіївни
Головна » Статті » Методичні статті

Урок. 5 клас
Урок етики, 5 клас
Тема: Кого ми називаємо другом
Мета:
•    закріпити уявлення школярів про дружбу, взаємодопомогу, їх важливість;
•    сформувати знання про необхідні умови дружніх стосунків; спонукати школярів до дружби;
•    виховувати бажання бути справжнім другом.
Очікувані результати. Після уроку учні зможуть:
• розумітися, з чого починається дружба;
• знати, кого називати другом;
• навчитися наводити приклад про дружбу та вміння дружити.
Обладнання: плакат із висловлюваннями про дружбу; виставка книжок; записи пісень про дружбу.
Тип уроку: застосування знань, навичок та умінь
Міжпредметні зв’язки: література ,образотворче мистецтво
Словничок учня:
дружба – основний елемент нашого життя, внутрішня близькість і навіть любов;
любов – не що інше, як бажання щастя іншій людині
Хід уроку
I.    Організація класу
II.    Перевірка домашнього завдання
Організація творчого Вернісажу дитячих робіт «Портрет друга»
III.     Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Сьогодні на уроці ми продовжимо бесіду про важливість дружби, взаємодопомоги, необхідні умови дружніх стосунків;
IV.    Мотивація навчальної діяльності учнів
Конкурс – гра «Калейдоскоп мудрих думок».
– На попередньому уроці ви отримали домашнє завдання: написати на аркуші паперу прислів’я або приказку про дружбу. Зараз кожен учень прочитає вислів, а аркуш прикріпить на дошку.
Отже, у нас вийшов своєрідний «калейдоскоп» мудрих думок, а, як відомо, «народна мудрість вчить, як на світі жить».  Тож запам’ятайте ці прислів’я і приказки.
Мозковий штурм. Як ви гадаєте , з чого складається дружба.
(Діти заповнюють пелюстки квітки) (додаток 1)
Мати друга – велике благо. А життя влаштоване так, що його блага не подають нам з неба, заради них треба працювати. Заради дружби треба працювати душею. Давайте звернемося до усної народної творчості, як народ говорить про дружбу. Ви бачите початок прислів’я, закінчіть його.
Дружба та братство – / дорожче багатства.
Друга шукай, / та знайдеш – тримай.
Без вірного друга – / велика туга.
Друзі пізнаються / в біді.
Людина без друзів, що / дерево без коріння.
Не той друг, хто медом маже, / а той, хто правду каже.
Нових друзів наживай, / старих не забувай.
Дружба – / найбільший скарб.
Чоловік без друга, / що їжа без солі.
V.    Самостійне виконання учнями завдань
Робота в групах.
1.Гра «Малюємо разом».
– Дружба завжди виникає із взаємної симпатії. Наприклад, у малят така симпатія часто виявляється у бажанні поділитися солодощами. Те, що ви, п’ятикласники, даєте собі раду в ситуації, коли треба розділити яблуко чи тістечко, цілком зрозуміло. А чи вмієте ви ділитися увагою, почуттями? Щоб це перевірити, пограйте в гру «Малюємо разом».
Для цього об’єднайтеся в групи по 5-6 осіб. Розподіліть між собою олівці. За правилами, кожен учасник малює олівцем тільки одного кольору. Оберіть тему малюнка і малюйте разом упродовж 5 хв.
Коли роботу буде виконано, подивіться, чи однаково представлені на малюнку кольори вашої групи. Якщо так – ви умієте ділитися почуттями, відповідно – умієте дружити.
2.Завдання по групах:
Перша група. Визначити і заповнити «Коло друзів» (додаток 2)
Друга група. Розв’язати ситуації. (додаток 3)
Третя  група. Розв’язати ситуації. (додаток 4)
Обговорення виконаних групами завдань
Розв’язання змодельованої ситуації
Зачитується вірш Діани Бірюкової «Рябко» (додаток 5)
Бесіда за твором:
• Що можете сказати про хлопчика?
• Як би ви вчинили в такій ситуації?
VI.    Узагальнення і систематизація результатів роботи класу
1. Вправа «Зоряне небо».
Демонстрація слайду на моніторі. (додаток 6)
– На небосхилі «Дружба» з'явилися зірки, Але це не звичайні зірки, це зірки – якості людини. Придивіться уважно і скажіть, яким із них тут не місце, бо їх на терпить дружба. Доповніть, що ще  заважає дружбі? (Повчання, зверхня критика, приниження гідності, розголошення таємниці, користолюбство, надокучливість тощо).
Давайте підсумуємо, які ж зірочки повинні сходити на небосхилі «Дружба». (Довіра, взаємоповага, турбота, чесність, щирість і т. д.). Учні називають негативні якості (брехня, зрада, заздрощі, лицемірство тощо), а зірки, що їх символізують, «зникають» зі слайду.
VII.    Підсумок уроку
З метою узагальнення вчитель пропонує вправу  «Ажурна пилка». (додаток 7) та оцінює діяльність учнів на уроці
V. Домашнє завдання
Запитання й завдання для самостійного обмірковування:
• Що означає поняття «безкорислива дружба»?
• Намалюйте квітку дружби.
• Розкажіть про країну, в якій усі люди – друзі.


Скачати повну версiю
Категорія: Методичні статті | Додав: rogoznyakmssha (17.02.2014)
Переглядів: 675 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozАдмін сайту: Рогозняк М. В.